Jak przeczytać całe Pismo Święte w ciągu jednego roku?

Wielu z nas podejmuje na Nowy Rok konkretne postanowienia. Chciałbym zaproponować postanowienie szczególne – postanowienie przeczytania całego Pisma Świętego w ciągu jednego roku. Zadanie jest ambitne, ale całkowicie możliwe do wykonania. W zależności od prędkości czytania, takie zadanie zajmie nam od 15 do 30 minut dziennie. Pan Bóg z pewnością wynagrodzi nam podjęty trud. A my będziemy mogli cieszyć się większą znajomością Biblii. Pismo Święte to przecież najważniejsza Księga dla każdego chrześcijanina. Święty Hieronim, wielki znawca Biblii i jej tłumacz, powiedział: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Warto podjąć trud poznawania słowa Bożego, aby bardziej poznać Boga. Wszystkim, którzy chcą podjąć się zadania przeczytania całego Pisma Świętego, życzę wytrwałości i polecam Bogu w modlitwie. Osobiście również rozpocząłem realizację takiego postanowienia, aby przeczytać Biblię po raz kolejny  oraz jeszcze bardziej żyć słowem Bożym i zachęcam do tego wszystkich.

ks. Dariusz

Aby przeczytać całe Pismo Święte w ciągu jednego roku, dobrze jest mieć plan czytania, który nas mobilizuje i pozwala na bieżąco kontrolować nasze postępy. W mojej propozycji przeczytania całej Biblii w ciągu jednego roku posłużyłem się planem opracowanym na stronie  wspólnoty.redemptor.pl

Poniżej można pobrać w formacie PDF całoroczny plan czytania Biblii wraz z dokładniejszymi objaśnieniami:

Licznik gości

• Gości na stronie: 0